smoge.jpgimg78
Doporučujeme

Poradenství

Zaměření:

Filtrů je mnoho typů a ještě více výrobců. Praxí jsme se rozhodli přednostně používat domácí úpravny vody největšího a nejstaršího výrobce na světě, spol. Aquafiltr USA. Vzhledem k vybudované pozici na trhu můžeme nabízet tyto špičkové výrobky za přijatelné ceny, tedy za ceny běžných filtrů.

Základní náhled:

Pro určení o čem se vlastně budeme u klienta bavit bychom měli vědět, na jakou technickou prohlídku a obchodní rozhovor vlastně jdeme. Především zda jde o filtraci technickou nebo pro pitný režim a o jaký jde zdroj vody.

Co je to vlastně filtrace?

Je to mechanické oddělení několika složek od sebe. No a rozdíl je v hrubostech sít od odkalovačů, které jsou od 0,3mm až po molekulární síta, které umí pustit jen čisté H2O, říká se mu osmotická filtrace. To však je drahé a jen ojediněle nutné. Proto si pomáháme filtry na bázi uhlíku, katexů, a jiných, které na sebe vážou látky, jichž se potřebujeme zbavit a ponechávají ty, které jsou ve vodě užitečné.

Technickou filtrací rozumíme úpravu vody do provozu buďto firmy nebo domácnosti.

U firem bývají specifické požadavky na čistotu zpravidla v hodnotách ms(mikrosimens), demineralizace vody (pekárny, prádelny) apod. Zpravidla provozy nějakou filtraci využívají, mnohdy letitou. Je potřeba zjistit kromě požadavků i stav, zda nemáme modernější – úspornější technologii.

Domácnosti v domech zpravidla požadují jen eliminaci vodního kamene – změkčovací zařízení. Na to je potřeba provést test buďto na místě, nebo si vzít vzorek a ten odeslat na firmu. Poslední dobou se rozmnožily vrty a problematika nejen tvrdosti, ale kysličníků železa, manganu, objevují se i sírany, amonné ionty a.j., které se projevují hlavně po zahřátí vody. Pro nastavení filtrace je potřeba nechat udělat základní test u vodáren.

Pitný režim je daleko složitější úprava, než u technické filtrace. U přírodních zdrojů, tedy především studní nás ohrožují především bakterie, viry, plísně, herbicidy, pesticidy a dusičnany, pokud jde o „státní“ vodu, tato je většinou povrchová, tedy měkká, upravená pro normu „zdraví neškodná“. Je v ní omezeno množství látek výše uvedených, ale jsou v ní také látky desinfekční, nejčastěji chlór, ale používá se i soda, hypermangan, síran hlinitý apod. Tyto látky spouští ve vodě reakce, kde vznikají THM – trihalonmetany, reakcí chlóru v potrubí se vylučují těžké kovy, objevují se i dioxiny a samozřejmě látky, které státní filtrace nemá šanci odbourat jako hormony, peniciliny, radony a radioaktivní látky. Zdaleka není voda jako voda, vodárny nyní musí testy uveřejňovat na webových stránkách, ale než voda doputuje potrubím do kohoutku, děje se s ní spousta změn. No a nakonec, i když vodu upravíme do kvality „pitná“, (voda si stále pamatuje, jaké látky obsahovala), pak od středních filtrů přidáváme člen BPW. O tomto je mnoho testů, článků na netu, téměř tolik, jako polemik na balenou vodu, tedy naše známé PET láhve. Stejně vždy je nejlépe dotazy konzultovat s našimi odborníky.

 

Pro bližší informace napište, zavoláme Vám.